Zespół

Filip Toroński

Pochodzi ze Szczecina. Aktorstwa uczył się w Olsztynie, gdzie w 2019 roku ukończył Policealne Studium Aktorskie im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza. Tam też miał miejsce jego debiut – spektakl muzyczny „Bajki dla niegrzecznych dzieci” w reżyserii Jacka Bończyka.

Na roku dyplomowym, zagrał w 3 spektaklach:

– „Goodbye Alabama” reż. Giovanny Castellanos; spektakl muzyczny oparty na piosenkach Bertolta Brechta z muzyką Kurta Weilla. Tu przy muzycznym szaleństwie jazzu, w ciemnych pokojach zakrapianych brandy, Filip zabawiał widzów swoim niskim głosem i cieniutkim,domalowanym wąsem, którego pozazdrościć mógłby niejeden francuski aktor kina niemego.

– „Jak ty uważasz słowo miłość” reż. Krzysztof Popiołek; spektakl na podstawie fragmentów „Braci Karamazow” F. Dostojewskiego, gdzie wcielił się w Alosze, najmłodszego z braci. Wrażliwy, niewinny, szukający harmonii w swoim życiu chłopak.

– „Ulga” reż. Daria Kasperek; adaptacja książki autorstwa Natalii Fiedorczuk o tym samym tytule. W tym spektaklu Filip zmierzył się z rolą Marcina – ojca i męża z pokolenia „kariero/kredytowiczów”. Dzień za dniem walczący o żywot w miejskiej dżungli, jaką jest Warszawa.

Oprócz teatru interesuje się również filmem w zakresie produkcji i reżyserii. Jeden ze współinicjatorów kolektywu RMD Corporation.

Skip to content