Zespół

Katarzyna Trzeszczkowska

W 2018 roku ukończyła Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Debiutowała, na Dużej Scenie, już na drugim roku w „Wiśniowym Sadzie” Czechowa w reżyserii Norberta Rakowskiego. Zaraz potem zagrała główną rolę w „Niedzielnikach”, promujących dziedzictwo kulturowe Warmii, w reżyserii Macieja Mydlaka, gdzie miała okazję współpracować z aktorami olsztyńskiego Teatru Lalek.

W sezonie 2017/’18 wystąpiła w trzech przedstawieniach dyplomowych: „Fazie Delta”, w reżyserii Gabriela Gietzky’ego, w której wcieliła się w postać szalonej dresiary Marchewy, „Tęsknocie”, w reżyserii Piotra Siekluckiego, gdzie grała Maszę, najstarszą z sióstr (druga nagroda za najlepszą rolę żeńską na Międzynarodowym Konkursie Szkół Teatralnych „Rudy Klaun” im. Aleksandra Panina, zorganizowanym przez Wydział Reżyserii i Sztuki Aktorskiej Instytutu Kultury w Kemerowie),  „Bajkach dla niegrzecznych dzieci” w reżyserii Jacka Bończyka (wyróżnienie: najlepsza aktorka dyplomu muzycznego na III Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „PRZYGRYWKA” w Toruniu).

              W 2018 roku otrzymała stypendium, przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, co pozwoliło jej na uczestnictwo w XI Międzynarodowym Festiwalu Mistrzostwa Aktorskiego
i Ruchu Scenicznego im. Kocha w St. Petersburgu, gdzie otrzymała nagrodę specjalną Studenckiego Jury za monolog taneczny Fedry na podstawie „Fedry” Jeana Recine’a.

Do zespołu aktorskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze dołączyła we wrześniu 2018.

            Uprawia jogę, uwielbia gotować, czytać i do późnych godzin nocnych oglądać filmy. Marzy o dalekich podróżach: Indiach, Tybecie, Nepalu…