Zespół

Elwira Hamerska-Skórecka (gościnnie)

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Zagrała wiele ról teatralnych, filmowych oraz w teatrze telewizji. Oto te najważniejsze: Laura w „Szklanej menażerii” T. Williamsa, Anna w „Płatonowie” A. Czechowa, Pokojówka w „Synu Marnotrawnym” S. Trembeckiego wg Voltaire’a, Heloiza w „Abelard i Heloiza” R.Duncana, Solange w „Balu manekinów” B.Jasieńskiego, Antygona w „Antygonie” Sofoklesa, Bianka w „Białym małżeństwie” T.Różewicza, Mayer w „Jesiennych manewrach” P. Coke, Śmierć w „Pastorałce” L. Schillera, Młoda Blada w „Żegnaj Judaszu” I. Iredyńskiego, Kobieta – Pająk w „Pocałunku Kobiety-Pająka” M. Puiga, Służąca w „Łysej śpiewaczce” E. Ionesco, Zofia w „Kwiatach polskich” J. Tuwima, Goplana w „Balladynie” J. Słowackiego, Doktorowa w „Tancerzu mecenasa Krajkowskiego” W. Gombrowicza, Ona w „Psychodramie” J. Chmielnika, Osiecka (Średnia) w widowisku muzycznym pt. „Wielka woda”, Eleonora w „Tangu” S. Mrożka , Inna w „Merylin Mongoł” N.Kolady, w spektaklu telewizyjnym „Tak jest jak się państwu zdaje” M. de Ghelderode (Pani).

Wystąpiła w następujących filmach: „Boża podszewka”, „Karolcia”, „Warto kochać”, „Niesamowite historie” oraz w „M jak miłość”.

Jest laureatką nagród aktorskich za role: Anny w „Płatonowie”, Heloizy w „Abelard i Heloiza”, Antygony w „Antygonie” i Solange w „Balu manekinów”.

 

Sezon 2008/2009

Celina, Aleksander Fredro „List” – reżyseria Krzysztof Pulkowski. Premiera 24 czerwca 2009 r. (Dwór Czarne, Jelenia Góra).

 

Sezon 2009/2011

Benigna, Gerhart Hauptmann „Czarna maska” – reżyseria Bogdan Koca. Premiera 13 marca 2010 r. (Duża Scena).

Zając, Ernest Bryll (na podstawie opowiadań Vaclava Čtvrtka) „Przygody Rozbójnika Rumcajsa” – reżyseria Kazimierz Mazur. Premiera 24 marca 2010 r. (Duża Scena).

Anna, Jerzy Łukosz „Drugie zwarcie” – reżyseria Jacek Zembrzuski. Premiera 19 czerwca 2010 r. (Duża Scena).

 

Sezon 2010/2011

Véronique Houillié, Yasmina Reza „Bóg mordu”- reżyseria Bogdan Koca. Premiera 21stycznia 2011 r. (Duża Scena)

Ekspert Drugi, Stanisław Tym „Rozmowy przy wycinaniu lasu – reżyseria Tomasz Man. Premiera 25 czerwca 2011 r. (Duża Scena).

 

Sezon 2011/2012

Królowa Śniegu, Bogdan Koca „Wojna bajek” – reżyseria Bogdan Koca. Premiera 31 marca 2012 r. (Duża Scena).

 

Sezon 2012/2013

Hrabina de Saint Fond, Yukio Mishima „Madame de Sade” – reżyseria Krzysztof Prus. Premiera 29 września 2012 r. (Duża Scena).

Skip to content