Edukacja

Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że Dział Edukacji Teatralnej  wznawia swą działalność. Edukacja młodych widzów obejmuje działania z dziedziny pedagogiki teatralnej, realizowane w ramach partnerstwa między teatrem a placówkami oświatowymi oraz innymi instytucjami kultury. Poprzez opowieść o tym, jak powstaje i funkcjonuje teatr chcemy pomóc zrozumieć młodym ludziom jego specyfikę i charakter, jak również ułatwić im poruszanie się
w świecie pozateatralnym. Nasza oferta to warsztaty i lekcje teatralne oraz spotkania z ludźmi tworzącymi teatr na co dzień. Działania te kierujemy do dzieci i młodzieży. Chcemy w ten sposób prowadzić z nimi dialog, jak również rozpoznać oczekiwania kolejnych pokoleń naszych widzów. Pragniemy przekazać wiedzę i umiejętności zawodowe i rozbudzić w uczestnikach spotkań wyobraźnię, a także pogłębić zrozumienie tego, jak działa, czym jest i czym może być dla nich teatr.

Jacek Paruszyński


LEKCJA TEATRALNA – POZNAJEMY TEATR OD KULIS.

Zapraszamy na wyprawę po przepastnych i krętych korytarzach i zakamarkach teatru.  Zobaczycie miejsca, których normalny widz nigdy nie odwiedza. Powiemy wam, co, gdzie i jak powstaje, jak współdziała i współtworzy przedstawienie teatralne.

LEKCJA TEATRALNA – KOSTIUM I CHARAKTERYZACJA TEATRALNA.

Znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego kostium i charakteryzacja są bardzo ważnym elementem spektaklu, kto to jest scenograf i charakteryzator. Porozmawiamy o tym, jak zaprojektować kostium i charakteryzację pod kątem charakteru postaci scenicznej. Udamy się na wyprawę w głąb tajemniczych magazynów z kostiumami i do charakteryzatorni pełnej dziwnych peruk, wąsów i pomadek. Stworzymy własne projekty charakteryzacji dla bohaterów scenicznych.

LEKCJA TEATRALNA – SALE PRÓB I SCENA W TEATRZE.

Dowiecie się, co to jest egzemplarz sztuki teatralnej i kto to jest reżyser. Wyjaśnimy, co oznaczają terminy: sala prób czytanych i sytuacyjnych, czym różni się plakat od afisza teatralnego i co to jest żelazna kurtyna.

WARSZTATY TEATRALNE.

Warsztaty kierujemy do tych, którzy lubią się ruszać, skakać, krzyczeć, śmiać się i wygłupiać.  Poznacie warsztat pracy aktora- tzw. aktorskie ABC. Zabawy z własnym ciałem, głosem i wyobraźnią uruchomią waszą kreatywność. Dowiecie się, co to jest skupienie i koncentracja.

Lekcje i warsztaty są przeznaczone dla grup zorganizowanych od 15 do 25 osób.

Czas trwania: 60 – 90 minut. Koszt udziału: 10,00 zł. od osoby (opiekunowie są zwolnieni z opłat).

Kontakt: Jacek Paruszyński – tel. 756428135 / kom. 606268940

edukacja@teatrnorwida.pl

Centrala: 756428110

 

 Dział Edukacji Teatralnej informuje, iż zakup biletu wstępu uczestnictwa na zajęcia teatralne i warsztaty jest jednocześnie wyrażeniem zgody na użycie wizerunku uczestnika dla celów promocyjnych teatru min. w wydawnictwach, stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych teatru.

Skip to content