Edukacja

Szanowni Państwo!

Dział Edukacji Teatralnej zaprasza na następujące lekcje teatralne:

„Poznajmy teatr od kulis”.

„Kostium i charakteryzacja teatralna”.

„Sale prób i sceny teatru”.

„Warsztaty-aktorskie ABC”.

Jacek Paruszyński


Edukacja, którą się zajmujemy obejmuje działania z dziedziny pedagogiki teatralnej, realizowane w ramach partnerstwa między teatrem a szkołami przy współpracy z innymi instytucjami kultury.

Poprzez opowieść o tym jak powstaje i funkcjonuje teatr chcemy pomóc zrozumieć młodym ludziom jego specyfikę i charakter, jak również ułatwić im poruszanie się w świecie pozateatralnym. Wszak życie to teatr, świat to scena, a my jesteśmy aktorami na naszej scenie.

Nasza oferta to warsztaty i lekcje teatralne oraz spotkania z ludźmi tworzącymi teatr na co dzień. Działania te kierujemy do dzieci i młodzieży. Chcemy w ten sposób prowadzić z nimi dialog, jak również rozpoznać oczekiwania następnych pokoleń naszych widzów. Pragniemy przekazać naszą wiedzę i umiejętności zawodowe i rozbudzić w uczestnikach naszych spotkań wyobraźnię, a także pogłębić zrozumienie jak działa, czym jest i czym może być dla nich teatr.

Lekcja teatralna – poznajemy teatr od kulis.

Zapraszamy na wyprawę po przepastnych i krętych korytarzach i zakamarkach teatru. Zobaczycie miejsca, których normalny widz nigdy nie odwiedza. Dowiecie się, kto to jest inspicjent, sufler, czy pan maszynista. Powiemy wam co, gdzie i jak powstaje i jak to wszystko działa i współtworzy przedstawienie teatralne.

Lekcja teatralna – kostium i charakteryzacja teatralna.

Postaramy się wam wytłumaczyć dlaczego kostium i charakteryzacja są bardzo ważnymi elementami spektaklu. Kto to jest scenograf i charakteryzator. Porozmawiamy o tym, jak zaprojektować kostium i charakteryzację pod kątem charakteru postaci scenicznej. Udamy się na wyprawę w głąb tajemniczych magazynów z kostiumami i do charakteryzatorni pełnej dziwnych peruk, wąsów i szminek. Stworzymy własne projekty charakteryzacji dla bohaterów scenicznych.

Lekcja teatralna – sale prób i sceny w teatrze.

Dowiecie się co to jest egzemplarz sztuki teatralnej, kto to jest reżyser. Co oznaczają terminy: sala prób czytanych, sytuacyjnych, czy scena kameralna oraz jakie przedstawienia przygotowuje się na dużej i małej scenie teatru. Wyjaśnimy wam pojęcie żelaznej kurtyny.

Warsztaty.

Kierujemy do tych, którzy lubią dużo się ruszać, skakać, krzyczeć, śmiać i wygłupiać. Poznacie warsztat pracy aktora, takie aktorskie ABC. A zabawy z własnym ciałem, głosem i wyobraźnią uruchomią waszą kreatywność. Dowiecie się co to jest i jak działa skupienie, czy koncentracja.

Jacek Paruszyński

Lekcje i warsztaty są przeznaczone dla grup zorganizowanych od 15 do 25 osób.

Czas trwania 60 – 90 minut

Koszt udziału: 7 zł od osoby (opiekunowie są zwolnieni z opłat)

Kontakt – zamów termin lekcji

Jacek Paruszyński – [email protected]

tel. 75 64 281 35 / kom. 606 268 940

Centrala 75 64 281 10