Edukacja teatralna

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że Dział Edukacji Teatralnej  wznawia swą działalność. Edukacja młodych widzów obejmuje działania z dziedziny pedagogiki teatralnej, realizowane w ramach partnerstwa między teatrem a placówkami oświatowymi oraz innymi instytucjami kultury. Poprzez opowieść o tym, jak powstaje i funkcjonuje teatr chcemy pomóc zrozumieć młodym ludziom jego specyfikę i charakter, jak również ułatwić im poruszanie się
w świecie pozateatralnym. Nasza oferta to warsztaty i lekcje teatralne oraz spotkania z ludźmi tworzącymi teatr na co dzień. Działania te kierujemy do dzieci i młodzieży. Chcemy w ten sposób prowadzić z nimi dialog, jak również rozpoznać oczekiwania kolejnych pokoleń naszych widzów. Pragniemy przekazać wiedzę i umiejętności zawodowe i rozbudzić w uczestnikach spotkań wyobraźnię, a także pogłębić zrozumienie tego, jak działa, czym jest i czym może być dla nich teatr.

Jacek Paruszyński


LEKCJA TEATRALNA – POZNAJEMY TEATR OD KULIS

Zapraszamy na wyprawę po przepastnych i krętych korytarzach i zakamarkach teatru.  Zobaczycie miejsca, których normalny widz nigdy nie odwiedza. Powiemy wam, co, gdzie i jak powstaje, jak współdziała i współtworzy przedstawienie teatralne.

LEKCJA TEATRALNA – KOSTIUM I CHARAKTERYZACJA TEATRALNA

Znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego kostium i charakteryzacja są bardzo ważnym elementem spektaklu, kto to jest scenograf i charakteryzator. Porozmawiamy o tym, jak zaprojektować kostium i charakteryzację pod kątem charakteru postaci scenicznej. Udamy się na wyprawę w głąb tajemniczych magazynów z kostiumami i do charakteryzatorni pełnej dziwnych peruk, wąsów i pomadek. Stworzymy własne projekty charakteryzacji dla bohaterów scenicznych.

WARSZTATY TEATRALNE

Warsztaty kierujemy do tych, którzy lubią się ruszać, skakać, krzyczeć, śmiać się i wygłupiać.  Poznacie warsztat pracy aktora- tzw. aktorskie ABC. Zabawy z własnym ciałem, głosem i wyobraźnią uruchomią waszą kreatywność. Dowiecie się, co to jest skupienie i koncentracja.


Lekcje i warsztat są przeznaczone dla grup zorganizowanych od 15 do 25 osób.

Czas trwania: 60 – 90 minut.
Koszt udziału w warsztacie: 10,00 zł. od osoby (opiekunowie są zwolnieni z opłat)

Koszt udziału w warsztacie od 1 lutego 2023: 15,00 zł. od osoby (opiekunowie są zwolnieni z opłat)


AKADEMIA TEATRU NORWIDA

    WARSZTATY MISTRZÓW

SEZON 2023/2024

Szanowni Państwo – od września 2023r. organizujemy nabór do Akademii Teatru Norwida.

Chcielibyśmy aby grupa uczestnicząca w cyklu warsztatowym od pażdziernika 2023, do kwietnia 2024, zakończyła pracę czytaniem performatywnym, wybranego tekstu literackiego. Czytanie odbyłoby się wobec publiczności na scenie naszego teatru.
Będziecie mogli Państwo zmierzyć się z materią tekstu literackiego, rozpoznać emocje kierujące Wami w życiu i wykorzystać te doświadczenia podczas improwizacji, czy próby konstruowania przebiegu sceny dramatycznej. Spróbujemy przybliżyć Wam pojęcia: rzeczywistość sceniczna i pozasceniczna, dykcja, emisja i wyrazistość mowy, emocjonalność postaci scenicznej, interpretacja i analiza tekstu literackiego.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży powyżej 17 roku życia i dla osób dorosłych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki dwa razy w miesiącu w godzinach od 16.00 do 20.00.

 

Prosimy o swobodny i wygodny ubiór (spodnie lub długa spódnica, płaskie obuwie). Z uwagi na intensywność ćwiczeń, warto również wziąć ze sobą wodę mineralną.

Bilety wstępu w cenie 35 zł ( 1 warsztat) do nabycia w kasie Teatru bądź online od września 2023.

 

WSZYSTKO ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE POD OKIEM NASZYCH MISTRZÓW:

p.Tadeusza Wnuka – 16 i 30.10. 2023 – (Emisja głosu, wymowa i dykcja).

p.Roberta Mani – 06 i 21. 11. 2023 – (Elementy ruchu scenicznego. Gest i jego znaczenie).

p.Magdaleny Kępińskiej – 04 i 18.12. 2023 – (Emocjonalność postaci scenicznej).

p. Agata Darnowska – 08.01.2024 – (Elementarne zadania aktorskie – etiudy).

 

Zapisy do grupy warsztatowej przyjmuje:

Dział Marketingu i Organizacji Pracy Artystycznej

-koordynacja@teatrnorwida

tel. 756428120/30

Dział Edukacji Teatralnej

-edukacja@teatrnorwida

tel. 756428135

 

Pytania dotyczące Akademii Teatru Norwida prosimy kierować do koordynatora projektu:

– p. Jacek Paruszyński – tel. 606268940Kontakt: Jacek Paruszyński – tel. 756428135 / kom. 606268940

edukacja@teatrnorwida.pl

Centrala: 756428110


                                                                                                                                                      

      

Dział Edukacji Teatralnej informuje, iż zakup biletu wstępu uczestnictwa na zajęcia teatralne i warsztaty jest jednocześnie wyrażeniem zgody na użycie wizerunku uczestnika dla celów promocyjnych teatru m. in. w wydawnictwach, stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych teatru.

Skip to content