Spektakl

Bajki nie tylko dla dorosłych. Nowicki u Norwida…daje słowo

 • • Grzegorz Nowicki – poezja
  • Tadeusz Wnuk – narracja
  • Jacek Rogulski – gitara i śpiew
  • Mirosław Kuźma – performance
  • Anna Ludwicka-Mania – interpretacja utworów
  • Jacek Grondowy – interpretacja utworów
  • „PercCello Duo” w składzie: Barbara Sobaniec (wiolonczela) i Tomasz Sobaniec (marimba i instrumenty perkusyjne)

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny pod tytułem „Bajki nie tylko dla dorosłych. Nowicki u Norwida…daje słowo.” oparty na prezentacji utworów poetyckich dolnośląskiego artysty Grzegorza Nowickiego. Podczas spektaklu prezentowane będą wiersze i wierszowane bajki-opowieści zawierające w swojej treści przesłania dotykające tematyki historycznej oraz społecznej regionu w żartobliwy sposób komentujące wydarzenia dotyczące naszej codzienności. Poezja Nowickiego trzyma wysoki poziom artystyczny, porusza ważkie tematy współczesności, zwraca szczególną uwagę na wartości, które powinny towarzyszyć naszemu życiu, szczególny nacisk kładąc na sztukę samodzielnego myślenia i konstruowania wniosków wynikających z obserwacji faktów. Porusza i wzrusza. Wiersze Nowickiego z dużym powodzeniem prezentowane były w instytucjach kultury od Jeleniej Góry po Wiedeń, gościły w Teatrach, publikowane w gazetach, almanachach oraz upowszechniane w mediach społecznościowych i Internecie.

Spektakl składał będzie się z następujących części, umożliwiając dostęp szerszej publiczności do bogatej i różnorodnej propozycji wrażeń:

 1. Część słowno-muzyczna (poezja w formie mówionej i śpiewanej z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej) z elementami performance i pantomimy.
 2. Koncert duetu „PercCello Duo” pt. „Dwa kwadranse z muzyką poważną”.
 3. Prezentacja wystawy „Wiersze do zaczytania” połączona z poczęstunkiem dla gości wydarzenia, będąca jednocześnie czasem do indywidualnych spotkań i rozmów z twórcami.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Strefa Szkoleń. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Jelenia Góra.

Skip to content