Spektakl

#Norwidwdomu – poezja Grzegorza Nowickiego

Ideą tego etapu projektu są codzienne spotkania online w Państwa domach z poezją … poezją bliską, tworzoną przez naszych regionalnych poetów, literatów, artystów… Na początek wiersze jeleniogórzanina Grzegorza Nowickiego – bądźcie z nami, będzie pięknie!

 

Z poezją jest jak z muzyką, albo malarstwem, albo grą aktorską, albo z przeżywaniem miłości. Z poezją rzeczy się mają jak z każdą sztuką prawdziwą. Aby zachwyciła musi trafiać wprost do wrażliwych uszu, oczu, serc spragnionych piękna i prawdy. I w duszy rodzić się musi. Rodząc się przejść powinna przez pokłady warsztatu, myśli, emocji, uczuć najgłębszych i prawdziwych. I jeśli zaczerpnie z każdej z tych krain wewnętrznych, chociaż po kropli nektaru, odbiorca sztuki, widz, słuchacz, poczuje, że nie jest oszukiwany, że dostaje dzieło które wibruje i porusza jego serce.
I takimi wibracjami dzielić się z Państwem, będzie zaszczytem. Jeżeli stanie się to oczekiwane, to sztuka spełnia swoją rolę. Dlatego trwa przez wieki i jest wypatrywana jak wędrowne ptaki po długiej zimie. I tylko taki jest sens mojego pisania. Tylko na takich strunach pragnę grać. Na strunach wrażliwych serc.
Grzegorz Nowicki

#Norwidwdomu – poezja

Koordynacja i nadzór projektu:
Dorota Fruba

Współpraca:
Małgorzata Popek

Zdjęcia i realizacja wierszy:
aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Projekt koszulek:
Tomasz Proć – Rzeczycki

oraz podziękowania za zaangażowanie dla SzparAGA i Beatki