Spektakl

XX Krokus Jazz Festiwal

Zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty organizowane w ramach XX Krokus Jazz Festiwal. Już 24 września o godzinie 19.00 w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze będzie można wysłuchać koncertów: Anja Lechner & Francois Couturier,  także w spaniałego kwartetu Shai Maestro.
Bilety są do nabycia w kasie biletowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz na stronie www.bilety.jck.pl.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach: www.krokusjazzfestiwal.pl oraz www.jck.pl

Anja Lechner & Francois Couturier

Po niezwykle docenionym albumie z 2014 roku dla jednej z najważniejszych wytwórni na świecie ECM „Moderato cantabile”, będącym ich debiutem w duecie, Anja Lechner i François Couturier wciąż poszerzają pole swojej muzyki. Duet wyraża się swoim własnym głosem, czy to poprzez autorskie kompozycje, swobodne improwizacje nawiązujące do kantaty Bacha bądź argentyńskiego lamentu ludowego, czy też poprzez subtelne łączenie dzieł Henriego Dutilleux, Gii Kanchelego czy Anouara Brahema. Operując mnogością wpływów i wielokulturowym repertuarem, niemiecka wiolonczelistka i francuski pianista nie tylko odnajdują klimatyczne i ekspresyjne powiązania między odległymi źródłami, ale także tworzą nową muzykę, która odzwierciedla i ogniskuje jej inspiracje.

 

Shai Maestro

Shai Maestro (1987) jest jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów swojego pokolenia. Od jego debiutu z własnym triem w roku 2011 Shai buduje silną, unikatową tożsamość osobistą i ukazuje niesamowitą biegłość muzyczną – czyniąc go wraz z zespołem, jednym z najsilniejszych i najbardziej zgranych składów w dzisiejszym świecie jazzu.

Wydany w styczniu 2021 szósty album Shaia Maestro, a jednocześnie drugi nagrany dla renomowanego wydawnictwa ECM nosi tytuł „Human”. W nagraniach do towarzyskiego i świetnie komunikującego się trio Shaia Maestro, z izraelskim rodakiem Ofri Nehemya na perkusji oraz peruwiańskim basistą Jorge Roeder, dołączył inspirujący trębacz Philip Dizack.

„Usłyszeć Shaia Maestro to jak przebudzić się w innym świecie” – All About Jazz

„Ogromna historia jazzu jest wielką inspiracją, ale i wielkim wyzwaniem. Każdy z nas ma swój indywidualny dar, którym są wybory, jakich dokonujemy – czy zwracamy się w stronę dur czy moll, czy w kluczowym momencie gramy pianissimo czy fortissimo. Ja zawsze staram się pamiętać, by objąć historię, a jednocześnie nie starać się być niczym lub nikim innym – pozwolić, by muzyka wypływała ze mnie„ – Shai Maestro

„Jego styl pianistyczny wpisuje się w szczególną współczesną tradycję, taką, która łączy ultra czystą technikę klasyczną z powtarzalnymi, niemal zapętlonymi figurami i romantycznymi melodiami„ – Stereogum

Skip to content