PREMIERA „Pierwiastek z miłości” w reż. Marcina Sosnowskiego

29 listopada 2021

❗❗ PREMIERA ❗❗
Już w najbliższą sobotę 4 grudnia o godz. 20.00
i niedzielę 5 grudnia o godz. 20.00
na deskach Sceny Kawiarnianej spektakl pt. „PIERWIASTEK Z MIŁOŚCI” w reż. Marcina Sosnowskiego
Wystąpią przed Państwem aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida:
– Jacek Grondowy ?
– Anna Ludwicka-Mania ?
Towarzyszyć im będą muzycy:
– Robert Wróblewski ? – fortepian
– Marcelina Wróblewska ? – skrzypce
Każdy widz otrzyma kawę/herbatę i ciasto ☕️?
❗️❗️ Zapraszamy ❗️❗️
opis:
Spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązujące do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale też poważniejsze o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem , opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.
Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności – „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, czy „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmita. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń , perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.
Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki, bo mówimy tu właśnie o piosence literackiej, która stanowi podstawę dla aktorskiej interpretacji. Akompaniament na żywo ze sceny.
Współorganizator: Urząd Miasta Jelenia Góra
Projekt:
Inicjatywy aktorskie Teatru im. K. C. Norwida w Jeleniej Górze

Skip to content