Zespół

Małgorzata Osiej-Gadzina

Małgorzata Osiej-Gadzina – aktorka teatralna i filmowa, edukatorka teatralna, debiutowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu w spektaklu „Brudne Czyny” w reż. Ewy Markowskiej. Na kolejnych pięć lat związała się z Teatrem „Kalambur” we Wrocławiu. W tym czasie pracowała również dla Telewizji wrocławskiej, prowadząc program reklamowy a także wrocławskiego Radia Eska, pisząc reklamy. Współpracowała z Teatrem im. Szaniawskiego Wałbrzychu oraz Teatrem Polskim w Poznaniu. Stale współpracuje w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Pracowała także jako dziennikarka, speakerka w prywatnej telewizji Karkonoszeplay w Jeleniej Górze. Tam również prowadziła program „Kulturastyka”.

Role filmowe:
2013 – Głęboka woda sezon 2 (obsada aktorska) Ola – reż. Kasia Adamik
2011 – Głęboka woda (obsada aktorska) Ola – reż. M. Łazarkiewicz
2011 – Pierwsza miłość (obsada aktorska) Pielęgniarka
2010 – Maraton tańca (obsada aktorska) Ryśkowa – reż. M. Łazarkiewicz
2009 -Afonia i pszczoły (obsada aktorska) – reż. J. J. Kolski
2006 – Fala Zbrodni (54) Piekło dla wszystkich (obsada aktorska)
2005 – 2006 – Tango z Aniołem (obsada aktorska)
2005 – Świat Według Kiepskich (239) Grunt to rodzinka (obsada aktorska) Pączkowa
2004 – 2010 – Pierwsza Miłość (obsada aktorska)
2003 – Fala Zbrodni (6) Hydra (obsada aktorska)
2001 – Cisza (obsada aktorska) fryzjerka – reż. M. Rosa
1997 – Farba (obsada aktorska) kelnerka – reż. M. Rosa

Oprócz dorobku w postaci kilkudziesięciu ról w spektaklach teatralnych oraz kilkunastu w rolach filmowych, uczestniczyła w wielu warsztatach. M.in. z aktorami Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego – Reną Mirecką, Zygmuntem Molikiem, specjalistami emisji głosu, choreografem i reżyserem Jo Stromgrenem z Norwegii, w warsztatach dla reżyserów na temat pozawerbalnej średniowiecznej metody przekazu w teatrze – „gramlot”, opartej na imitacji dźwięków i intonacji.
Od 2012 roku prowadzi stałe zajęcia aktorskie dla młodzieżowej grupy teatralnej –„Tratwa Teatralna” w Domu Kultury „Przystań Twórcza” w Jeleniej Górze. W kooperacji z Teatrem Norwida w Jeleniej Górze w 2012 r. przygotowywała warsztatowo młodzież do udziału w projekcie „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. W 2013 roku zrealizowała ze swoją grupą przedstawienie „Dramaty Księżniczek”, pokazywane w Jeleniej Górze i Kowarach. W Społecznej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze prowadzi od 2013 r. dziecięcy teatrzyk muzyczny „Grajkobajka”.

Skip to content