Spektakl

Akademia Teatru Norwida – Warsztaty Mistrzów – „O czym mowa? Czyli interpretacja jako klucz do zrozumienia tekstu literackiego”.

Warsztat prowadzony przez Panią Annę Ludwicką – Mania, aktorkę Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

„O czym mowa? Czyli interpretacja jako klucz do zrozumienia tekstu literackiego”.

Praca nad każdą oglądaną przez Państwa sztuką teatralną, jaką mieliście okazję oglądać w naszym teatrze, zaczyna się od „prób stolikowych”. Proces ten trwa od kilku do nawet kilkunastu dni.

Umiejętność trafnej interpretacji tekstu literackiego pomaga nam „zanurzyć się” w świecie przedstawionym przez autora. Analiza tekstu niejednokrotnie przypomina pracę detektywa, który na podstawie poszlak, strzępów informacji buduje tezy i założenia.

Czasem jedna, zgoła nieistotna informacja może stać się dla aktora niezwykłą inspiracją, na bazie której możliwe jest zbudowanie całego portretu psychologicznego postaci, a co za tym idzie, jej zachowań, fizyczności, temperamentu. Kiedy wkroczymy na tę pasjonującą drogę poznania, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

Zapraszam serdecznie do poznania tego aspektu aktorskiego rzemiosła.

Anna Ludwicka – Mania

Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 17:00 do 19:00. Bilety wstępu w cenie 25 zł do nabycia w kasie teatru bądź online.

Prosimy o swobodny i wygodny  ubiór (spodnie lub długa spódnica, płaskie obuwie) z uwagi na intensywność ćwiczeń, warto również wziąć ze sobą wodę mineralną.


Informacje, koordynator projektu:

Jacek Paruszyński – Dział Edukacji Teatralnej tel. – 606 268 940.

Skip to content