Spektakl

Akademia Teatru Norwida – Warsztaty Mistrzów – „Ciało i przestrzeń w procesie kreacji aktorskiej”

Warsztat prowadzony przez Pana Roberta Manie aktora Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

„Ciało i przestrzeń w procesie kreacji aktorskiej”.

Czy wiedzą Państwo, że podczas jednego uśmiechu człowiek używa aż 17 mięśni? Że w ciągu dnia dorosły człowiek robi blisko 23 tysiące wdechów i tyle samo wydechów? Ciało ludzkie jest niezwykle skomplikowane i zaskakujące. Dla aktora ciało jest narzędziem pracy. Jest orężem aktora do wyrażania emocji na scenie. Emocje zaś są kluczem do zrozumienia człowieka. Kiedy poznamy jego emocje, jesteśmy w stanie poznać jego wewnętrzny świat.

Świadomość swojego ciała i odpowiednia kondycja jest niezbędną częścią aktorskiego warsztatu. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach poznacie Państwo ćwiczenia i techniki relaksacyjne, ćwiczenia związane ze skupieniem i uruchomieniem zmysłów, których używam podczas swojej pracy na scenie. Kiedy nasze ciało jest swobodne i posłuszne naszej woli, wówczas jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu – i to niekoniecznie na scenie.

Serdecznie zapraszam.

Robert Mania.

 

Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 17:00 do 19:00. Bilety wstępu w cenie 20 zł do nabycia w kasie teatru bądź online.

Prosimy o swobodny i wygodny  ubiór (spodnie lub długa spódnica, płaskie obuwie) z uwagi na intensywność ćwiczeń, warto również wziąć ze sobą wodę mineralną.


Informacje, koordynator projektu:

Jacek Paruszyński – Dział Edukacji Teatralnej tel. – 606 268 940.

Skip to content