Spektakl

„Ania z Zielonego Wzgórza” w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

 • Lucy Maud Montgomery

 • Andrzej Ozga

 • Katarzyna Sankowska

 • Mariusz Napierała

 • Katarzyna Sankowska

 • Tomasz Tworkowski

 • Jacek Szreniawa

 • Zbigniew Karnecki

 • Maciej Wojtyszko

 • Henryka Królikowska

 • Robert Obcowski

W ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’ zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu „ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA” 3 czerwca 2023 o godzinie 17:00 z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy oraz projekcją dialogów.

 

GDZIE?

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

DOJAZD

Przystanek TEATR Autobus: 6, 9, 14

Przystanek URZĄD MIASTA  Autobus: 6, 9, 14

KIEDY? 3 czerwca 2023r.  (sobota) godzina 17-19

BILETY? Rezerwacja biletów tylko telefoniczna pod nr tel. : 75 64 28 130, 131 Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 3 oraz 4 czerwca 2023 bezpośrednio po spektaklu – o godzinie 19:15 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.

Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.

Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

Klasyka, od pokoleń.

Tytułowa Ania z Zielonego Wzgórza warta jest tego, by jej historię poznawało kolejne pokolenie czytelników i widzów. Materiał przygotowany przez twórców adaptacji jest  materiałem musicalowym, z podgatunku zwanym: Musicalem Rodzinnym.

To gwarantuje, że na spektaklu nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli, bo kto nie wzruszy się historią Ani Shirley?

Rolą reżysera jest zatem poprowadzenie pracy nad spektaklem tak, by nic nie zakłóciło przyszłym widzom przyjemności poznania i pokochania Ani… Ani z Zielonego Wzgórza.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 15 min (spektakl z przerwą)

Zdjęcie z opisem:

Zdjęcie przedstawia ciemną scenę ze skierowanym światłem reflektora na dwóch bohaterów. Rudowłosa dziewczyna ubrana w białą sukienkę i jasny kapelusz. Włosy ma spięte w długi warkocz. Za ręce trzyma starszego mężczyznę ubranego w brązowy garnitur, białą koszulę i jasny beret. Mężczyzna w ręce trzyma niebieską torbę podróżną. Twarz dziewczyny jest skierowana w stronę widowni, a mężczyzna patrzy na nią.

Skip to content