Spektakl

„BIALI HETEROSEKSUALNI MĘŻCZYŹNI” – Teatr Komedia Warszawa – 50. JST

  • Young Jean Lee

  • Przekład - Daniel Wyszogrodzki

  • Tomasz Dutkiewicz

  • Wojciech Stefaniak

  • Maria Foryś

  • Monika Malec

  • Marcin Troński, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Jacek Kopczyński, Bonnie Sucharska, Maciej „Gąsiu” Gośniowski.

Oto oni. Biali heteroseksualni mężczyźni. Zdawać by się mogło, że rządzą światem, a jeśli nie światem – to na pewno własnym życiem. Ale czy tak jest na serio? Sztuka Young Jean Lee to zabawna, gorzko-słodka opowieść o męskości i braterstwie, która zostaje w pamięci na długo.

Są Święta Bożego Narodzenia, w rodzinnym domu spotyka się trójka braci, którzy chcą dotrzymać towarzystwa owdowiałemu ojcu, Edowi.

Drew, pisarz, nie odnosi sukcesów ani na rynku czytelniczym, ani w życiu romantycznym. Jake, bankier, to typowy samiec alfa, mężczyzna, który myśli, że wie wszystko. Matt to absolwent Harvardu, który zrezygnował z kariery i marzeń i zamieszkał z ojcem.

Teraz, na Święta, bracia wspominają dzieciństwo i wspólne dorastanie w rodzinnym mieście. Spotkanie w gronie najbliższych staje się okazją do wymiany uprzejmości i czułości, ale także złośliwości i rywalizacji. Między braćmi narasta napięcie, frustracja, złość i żal – a wszystkiemu świadkuje Ed.

Czy bracia, pomimo przeciwieństw, odnajdą drogę do porozumienia i będą dla siebie wsparciem? Czy w pojedynku między trzema dorosłymi mężczyznami zawsze musi być wygrany i przegrany? I nareszcie – czy aby nie walczymy z wiatrakami?

„Biali heteroseksualni mężczyźni” zadają ważne pytania – o to, co w życiu najważniejsze. Co jest miarą sukcesu? Co to znaczy być szczęśliwym? I w końcu: czy można na liczyć na siebie nawet w najtrudniejszych sytuacjach?

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 ROKU ŻYCIA.
(W SPEKTAKLU UŻYWANY JEST „OSTRY” JĘZYK)
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU OKOŁO 90 MINUT BEZ PRZERWY.

 

Skip to content