Spektakl

Dzień Walentego

 • 15.06.2019

 • Iwan Wyrypajew

 • Łukasz Witt-Michałowski

 • Elbruzda (Marta Góźdź)

 • Wojciech Kaproń

 • Max Kowalski

 • Iwona Lach
  Elżbieta Kosecka
  Marta Kędziora
  Agata Darnowska
  Robert Mania
  Filip Toroński

W związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia o wprowadzeniu na terenie całego kraju „Żółtej strefy epidemiologicznej” i zaostrzenie przepisów sanitarnych i idącymi z tym zmianami w repertuarze, zaplanowane spektakle „Dzień Walentego” na 24 i 25.10.2020r. zostają przełożone – dokładne terminy podamy  wkrótce!
Zakupione bilety na spektakl zachowują ważność, w razie pytań prosimy są o kontakt z Działem Marketingu od wtorku do piątku w godzinach 12:00 – 15:00.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale bezpieczeństwo Państwa  jest dla nas nadrzędną wartością.

 

„Dzień Walentego” to, jak wszystkie wymienione, historia miłosna. Co więcej: jak w „Gąsce” mamy do czynienia z trójkątem. Tam byli to dwaj mężczyźni i kobieta – tu na odwrót. Tym jednak, co sprawia, że „Dzień Walentego” jest utworem naprawdę niezwykłym, są operacje dokonywane przez autora na czasie; czasie, który, zgodnie
z przytaczaną w motcie do sztuki myślą arabskiego filozofa z IX wieku – Kory Al Muzaniego – nie istnieje.

Reżyser nie jest jeleniogórzanom obcy. Wraz ze swym autorskim – podróżującym i wielokrotnie nagradzanym – teatrem Sceną Prapremier In Vitro z Lublina pokazywał na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych w roku 2015 przedstawienie „Tata Ma Kota (albo Poczytaj mi Tato)” Szymona Bogacza. Do współpracy przy dramacie Wyrypajewa Łukasz Witt-Michałowski zaprosił artystów, z którymi współpracuje od dawna: scenografia – Elbruzda, muzyka – Max Kowalski, ruch sceniczny – Wojciech Kaproń. A na scenie nie gorzej: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Agata Darnowska, Robert Mania i  Filip Toroński.

DZIEŃ WALENTEGO TRAILER

 

 

 

 

Skip to content