Spektakl

„Niedźwiedź, Oświadczyny” w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

 • Anton Czechow

 • Turgay Velizade

 • Sara Sulej

 • Sara Sulej

 • Turgay Velizade

 • Magdalena Kępińska
  Marta Kędziora - Nowaczek
  Jacek Grondowy
  Jacek Paruszyński
  Andrzej Kępiński
  Bogusław Siwko- gościnnie

W ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’ zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu „NIEDŹWIEDŹ, OŚWIADCZYNY” 29 kwietnia 2023 o godzinie 19:00 z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy oraz projekcją dialogów.

 

GDZIE?

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

DOJAZD

Przystanek TEATR Autobus: 6, 9, 14

Przystanek URZĄD MIASTA  Autobus: 6, 9, 14

KIEDY? 29 kwietnia 2023r.  (sobota) godzina 19-21

BILETY? Rezerwacja biletów tylko telefoniczna pod nr tel. : 75 64 28 130, 131 Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 29 kwietnia  2023 bezpośrednio po spektaklu – o godzinie 21:00 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.

Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.

Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

„Niedźwiedź” i „Oświadczyny” Antona Czechowa – światowa klasyka komedii, od ponad stu lat ukochany przez aktorów materiał, dający szansę stworzenia popisowych kreacji. W Teatrze obie pozycje wyreżyserował w ramach jednego wieczoru młody, wykształcony w tradycji teatru rosyjskiego, zamieszkały w Gruzji, lecz działający też poza jej granicami, Azer Turgay Velizade. Na scenie zobaczymy zaś ulubieńców jeleniogórskiej publiczności: Magdalenę Kępińską, Martę Kędziorę – Nowaczek, Jacka Grondowego, Jacka Paruszyńskiego, Andrzeja Kępińskiego i Bogusława Siwko. Scenografię i kostiumy do przedstawienia stworzyła debiutująca w teatrze Sara Sulej, córka Sławomira Suleja – znanego aktora, który pierwsze zawodowe kroki stawiał także u Norwida.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 30 min 

Zdjęcie z opisem:

Zdjęcie przedstawia trzech bohaterów w pokoju. Ściany pokoju są pokryte fioletową tapetą oraz boazerią. Na ścianie jest zawieszona gitara. Czerwony dywan znajduje się na środku pokoju. Na niebieskim fotelu siedzi starszy mężczyzna z pochyloną głową. Przy nim stoi służący, który spogląda na niego. Z drugiej strony pokoju na krześle siedzi elegancka kobieta ubrana w czarną długą suknię. Jej wyraz twarzy jest poważny.

 

Skip to content