Spektakl

#Norwidwdomu – poezja Rafała Fronii

Ideą tego etapu projektu są codzienne spotkania online w Państwa domach z poezją … poezją bliską, tworzoną przez naszych regionalnych poetów, literatów, artystów… Zapraszamy na męską odsłonę poezji, czyli wiersze Rafała Fronii – bądźcie z nami, będzie pięknie!

Rafał Fronia – maratończyk, podróżnik, himalaista, wraz z przyjaciółmi założył stowarzyszenie “Źródła życia dla Afryki”, którego celem jest budowa studni w Afryce. Jako pisarz zasłynął książkami: “Studna w Kamerunie – opowiadania z gór”, i wielu innych górskich opowiadań i relacji.

Autor bestsellerowej „Anatomii Góry” i „Rozmowy z Górą”. Kartograf, współtwórca Wydawnictwa Turystycznego PLAN w Jeleniej Górze.

W swoich książkach pisze o drodze, o poszukiwaniu siebie. Są one rozmową z samym sobą. To poszukiwanie jest sensem jego życia. Jak pisze w jednej ze swoich książek „bez poszukiwania uschnę, bo to ono jest wodą życia, która podlewa moje marzenia”.

W lutym 2019 roku otrzymał tytuł Człowieka Roku 2018 w Jeleniej Górze.

W maju 2019 roku, jako jeden z uczestników zimowej wyprawy na K2 otrzymał wyróżnienie Nagrodą Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za przeprowadzenie akcji ratunkowej pod Nanga Parbat. Nagrody Fair Play PKOl promują rywalizację prowadzoną nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także piękny, szlachetny i uczciwy.

#Norwidwdomu – poezja

Koordynacja i nadzór projektu:
Dorota Fruba

Współpraca:
Małgorzata Popek

Dobór wierszy:
Piotr Bogusław Jędrzejczak

Zdjęcia i realizacja wierszy:
aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

 

 

 

 

 

 

Skip to content