Spektakl

#Norwidwdomu – poezja Tomasza Ważnego

Ideą tego etapu projektu są codzienne spotkania online w Państwa domach z poezją … poezją bliską, tworzoną przez naszych regionalnych poetów, literatów, artystów… Zapraszamy na męską odsłonę poezji, czyli wiersze Tomasza Ważnego – bądźcie z nami, będzie pięknie!

Tomasz Ważny (ur. 1979) – polski poeta i prozaik mieszkający w Jeleniej Górze[1].

Debiutował publikacją tekstów poetyckich w lubuskim piśmie „Pro Libris” w roku 2002. W kolejnych latach zamieszczał swoje wiersze w takich pismach jak „Odra”, „Kresy”, „Dekada literacka”, „Pro Arte”, „Portret”, „Kursywa”, „Akcent”, „Lampa”, „Cegła”. W 2006 trafił do finału projektu Połów dla autorów przed debiutem książkowym, organizowanego przez Biuro Literackie, co zaowocowało publikacją arkusza poetyckiego Różne rodzaje (2007) oraz występem na festiwalu Port Wrocław. W 2019 ukazała się jego debiutancka książka poetycka Godzina wychowawcza[1] nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego 2019 w kategorii:

najlepszy ogólnopolski poetycki debiut roku[2]. W 2020 zdobył wyróżnienie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza na debiutancką książkę poetycką poprzedniego roku[3]. W 2019 roku nakładem wydawnictwa j z Wrocławia ukazała się debiutancka książka prozatorska Ważnego Na kanwie.

Koordynacja i nadzór projektu:
Dorota Fruba

Współpraca:
Małgorzata Popek

Dobór Wierszy:
Piotr Bogusław Jędrzejczak

Zdjęcia i realizacja wierszy:
aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

#Norwidwdomu – poezja

 

 

 

 

 

Skip to content