Spektakl

Osiem kobiet – w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

 • Robert Thomas

 • Jakub Rotbaum

 • Jerzy Bończak

 • Wojciech Stefaniak

 • Wanda Kowalska

 • Bogdan Kierejsza

 • Elwira Hamerska-Skórecka
  Marta Kędziora
  Magdalena Kępińska
  Maria Adamska
  Iwona Lach
  Anna Ludwicka-Mania
  Małgorzata Osiej-Gadzina
  Agata Darnowska

W ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’ zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu „OSIEM KOBIET” 28 stycznia 2023 o godzinie 19:00 z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy oraz projekcją dialogów.

GDZIE?

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

DOJAZD

Przystanek TEATR Autobus: 6, 9, 14

Przystanek URZĄD MIASTA  Autobus: 6, 9, 14

KIEDY? 28 stycznia 2023 (sobota) godzina 19-21

BILETY?

Rezerwacja biletów tylko telefoniczna pod nr tel. : 75 64 28 130, 131

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 28 stycznia 2023 o godzinie 21:00 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.

Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.

Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

 

Dom NA pustkowiu, odcięty od świata przez śnieżycę, a w nim tajemniczy mężczyzna i osiem kobiet z nim związanych – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka.

Mężczyzna, pan domu, zapewnia im dostatnie życie i stabilizację, ale czy sprosta ich wszystkim problemom, kompleksom, frustracjom, oczekiwaniom, podejrzeniom, dążeniom, ambicjom, słabościom, marzeniom, tajemnicom, wzajemnym zależnościom? A jeśli nie sprosta, to może należałoby pozbyć się go, zlikwidować, unicestwić. Tylko która z ośmiu kobiet byłaby zdolna do takiego czynu? Okazuje się, że każda, bo każda ma powód. Każda ma alibi i każda skrywa jakiś sekret. Chociaż żyją obok siebie, wcale się nie znają. Kobiety próbują same rozwiązać zagadkę, zaczynają prowadzić pasjonującą grę, pełną zaskakujących zwrotów, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag. Śmierć pana domu wyzwoliła w nich emocje, nie muszą już ukrywać złości, miłości, pragnień, nienawiści, słabości. Obnażają swoje prawdziwe oblicza. W ciągu jednej nocy dowiadują się o sobie wszystkiego… A rozwiązanie zagadki będzie naprawdę nieoczekiwane.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. (spektakl z przerwą)

Zdjęcie z opisem:

Na scenie widzimy salon, w którym znajdują się półki z książkami, zdjęcia w ramkach oraz schody, prowadzące na półpiętro. Na półpiętrze znajdują się drzwi do sypialni Pana oraz korytarz. Z pokoju wybiega przerażona pokojówka. Naprzeciwko schodów na niebieskiej kanapie siedzi kobieta w niebieskiej sukience i przygląda się w napięciu pokojówce. Z boku schodów przy okrągłym stoliku siedzą dwie kobiety. Starsza w okularach siedzi przodem do widowni, niezainteresowana tym, co się dzieje za jej plecami. Siedzi sztywnie i wyprostowano. Druga z kobiet jest młoda, ubrana w różową sukienkę i przeciwnie do starszej bardzo zainteresowana zamieszaniem.

Na scenie widzimy salon, w którym znajdują się schody prowadzące na półpiętro, stół z dwoma fioletowymi krzesłami, niebieska sofa oraz regał z książkami i zdjęciami. Ściany pomieszczenia są w kolorze granatowym i białym, dodatkowo jedna z nich ma tapetę wpasowującą się w kolorystykę pokoju. Przerażona kobieta w stroju pokojówki wybiega z pokoju na półpiętrze. Dwie kobiety siedzą przy stoliku, starsza jest ubrana w brązową sukienkę, a młodsza w różową. Młodsza dziewczyna popija kawę i reaguje na widok wystraszonej pokojówki, natomiast druga jest odwrócona w stronę widowni. Na zdjęciu widzimy jeszcze jedną kobietę w średnim wieku, ubraną w niebieską sukienkę, która ze zdziwieniem obserwuje panią sprzątającą. 

 

 


 

Skip to content