Spektakl

Pierwiastek z miłości

  • 4 grudnia 2021 – Scena Kawiarniana

  • Marcin Sosnowski

  • Pianino- Robert Wróblewski

    Skrzypce- Marcelina Wróblewska

  • Anna Ludwicka - Mania
    Jacek Grondowy

Spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązujące do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale też poważniejsze o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem, opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.

Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności – „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, czy „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmita. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń, perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.

Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki, bo mówimy tu właśnie o piosence literackiej, która stanowi podstawę dla aktorskiej interpretacji. Akompaniament na żywo ze sceny.

Współorganizator:  Urząd Miasta Jelenia Góra

Projekt: Inicjatywy aktorskie Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze

 

 Słodki poczęstunek  dla Widzów na poprzednie spektakle premierowe był przygotowywany w magicznym miejscu- Agroturystyka Bonaluti

https://www.bonaluti.pl/

 

Cena biletu – 65zł/ miejsca nie  są numerowane

PROSIMY O PRZEMYŚLANY ZAKUP. ZWROTY BILETÓW ZAKUPIONYCH ON-LINE MOŻLIWE SĄ WYŁĄCZNIE W PRZYPADKU ODWOŁANIA SPEKTAKLU/WYDARZENIA LUB ZMIANY REPERTUARU. W PRZYPADKU TRUDNOŚCI ZWIĄZANYCH Z ZAKUPEM BILETÓW ON-LINE, PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM MARKETINGU TEL. 75 64 28 130/131.

Skip to content