Spektakl

„Prezent urodzinowy” w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

 • Robin Hawdon

 • Przekład: Elżbieta Woźniak

 • Jerzy Bończak

 • Klaudia Solarz

 • Sylwester Krupiński

 • Marian Szałkowski

 • Marta Kędziora-Nowaczek,
  Magdalena Kępińska,
  Jacek Grondowy,
  Piotr Konieczyński,
  Robert Mania.

W ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’ zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu „PREZENT URODZINOWY” 13 maja 2023 o godzinie 19:00 z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy oraz projekcją dialogów.

GDZIE?

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

DOJAZD

Przystanek TEATR Autobus: 6, 9, 14

Przystanek URZĄD MIASTA  Autobus: 6, 9, 14

KIEDY? 13 maja 2023r.  (sobota) godzina 19-21

BILETY? Rezerwacja biletów tylko telefoniczna pod nr tel. : 75 64 28 130, 131 Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 13 maja 2023 bezpośrednio po spektaklu – o godzinie 21:00 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.

Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.

Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

Zwariowana komedia omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności.

Lepiej zastanów się dwa razy, nim przyjmiesz prezent urodzinowy od przyjaciela. Dlaczego? Wyobraź sobie taką sytuację – właśnie rozstałeś się z żoną i z okazji urodzin twój przyjaciel podarował ci upojną noc w hotelu z pewną kobietą o imieniu Mimi. Nie jesteś przekonany do tego pomysłu, trochę się stresujesz, ale zjawiasz się w wyznaczonym miejscu. I tak rozpoczyna się wieczór, którego nie zapomnisz do końca życia… W apartamencie – połączonym z innym pokojem – pojawiają się kolejno: urocza i nieśmiała Kate, psychiatra Dick, twoja była żona i ponętna Mimi. A na dodatek pojawia się szalony Włoch, kelner Tony, który bardzo chce pomóc w rozwiązaniu niezręcznej dla siebie sytuacji. Ale nie wiadomo – bardziej pomaga czy komplikuje?

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 45 min 

Zdjęcie z opisem:

Zdjęcie przedstawia pokój hotelowy. Na środku pokoju stoi mały stolik z dwoma krzesłami. Na stole stoją dwa kieliszki do szampana. Przy nim stoją trzy osoby - dwóch gości i jeden kelner. Kelner jest ubrany w czarne spodnie, białą koszulę i czerwoną kamizelkę z muszką. Jest zdenerwowany i krzyczy na mężczyznę, który stoi przed nim. Mężczyzna jest ubrany w jeansy, różową koszulę, marynarkę i ma na ramieniu damską jasną torbę. Jego wyraz twarzy jest zawstydzony. Wszystkiemu przygląda się stojąca po prawej stronie kobieta w czarnej sukience z czerwonymi kwiatami oraz niebieskim szaliku.

 

Skip to content