Spektakl

Przez park na bosaka – w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

 • Neil Simon

 • Andrzej Nejman

 • Andrzej Nejman

 • Wojciech Stefaniak

 • Małgorzata Nejman

 • Adam Sztaba

 • Ewa Dobrucka,
  Iwona Lach,
  Jakub Głukowski,
  Jacek Grondowy,
  Piotr Konieczyński.

W ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’ zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu „PRZEZ PARK NA BOSAKA” 25 lutego 2023 o godzinie 19:00 z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy oraz projekcją dialogów.

GDZIE?

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

DOJAZD

Przystanek TEATR Autobus: 6, 9, 14

Przystanek URZĄD MIASTA  Autobus: 6, 9, 14

KIEDY? 25 lutego 2023r.  (sobota) godzina 19-21

BILETY? Rezerwacja biletów tylko telefoniczna pod nr tel. : 75 64 28 130, 131 Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 25 lutego 2023 o godzinie 21:00 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.

Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.

Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.

Rewelacyjna komedia romantyczna, która dowodzi że śmiechem i humorem można w życiu łączyć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do scalenia. Oczywiście, w imię miłości. Młodzi małżonkowie z sześciodniowym stażem wprowadzają się do nowego mieszkania, które zgoła jest dalekie od ideału. Znajduje się na piątym piętrze i dotarcie tam jest równie wyczerpujące jak zdobycie K2 zimą. Sztuka” Przez park na bosaka” rozsławiła takie gwiazdy jak Robert Redford czy Jane Fonda. Pięcioosobowy zespół aktorski ma doskonały materiał do stworzenia naprawdę krwistych postaci scenicznych.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 20 min  (spektakl z przerwą)

Zdjęcie z opisem:

Na zdjęciu widzimy salon z dużymi oknami z widokiem na panoramę miasta. W pomieszczeniu znajdują się cztery osoby. Najstarszy mężczyzna, który stoi po lewej stronie jest ubrany w czerwoną marynarkę oraz czarne spodnie. Ma lekko uniesione ręce ku górze. Po prawej stronie widzimy dwie kobiety. Jedna z nich jest dużo starsza od drugiej. Jest ubrana w zieloną sukienkę i siedzi na zielonej kanapie z białymi wzorami. W rękach trzyma szklankę. Druga dziewczyna jest ubrana w kolorową, krótką sukienkę. Ma długie włosy i jest pochylona nad małym stolikiem, na którym znajduję się dzbanek z brązowym napojem. Za wszystkimi znajduje się jeszcze jeden bohater - jest to młody chłopak, ubrany w koszule z krawatem i brązowy sweter. Obserwuje resztę bohaterów.

Skip to content