Spektakl

Pułapka na myszy

 • 04.01.20120

 • Agatha Christie

 • Marek Siudym

 • Wojciech Stefaniak

 • Aleksandra Harasimowicz

 • Marek Siudym

 • Elwira Hamerska - Skórecka,
  Marta Kędziora,
  Iwona Lach,
  Katarzyna Trzeszczkowska,
  Andrzej Kępiński,
  Piotr Konieczyński,
  Robert Mania,
  Bogusław Siwko,
  Filip Toroński.

Coroczna, kryminalna zagadka w karnawale to w ostatnich latach u Norwida już niemal tradycja. Po, cieszących się wciąż wielkim powodzeniem u widzów realizacjach „Szalonych nożyczek” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego i „Ośmiu kobiet” Roberta Thomasa w reżyserii Jerzego Bończaka, proponujemy Państwu kolejną wyprawę w ekscytujące rejony, w które niegdyś zabierała widzów wyludniająca ulice, telewizyjna Kobra.

Prapremiera teatralnej wersji „Pułapki na myszy” Agathy Christie odbyła się w Londynie w roku ’52. Przedstawienie zagrano ponad dwadzieścia tysięcy razy. Liczymy na to, że wersja znanego już w Jeleniej Górze w roli reżysera Marka Siudyma powtórzy ten sukces. (No, przy uwzględnieniu różnicy w liczbie mieszkańców obu metropolii). – Bawić się i bać będziemy w rozkosznych okolicznościach lat pięćdziesiątych. Wnętrze stylowego, tonącego w śnieżnych zaspach pensjonatu zaprojektował sam Wojciech Stefaniak, a równie eleganckie kostiumy Aleksandra Harasimowicz (vide ubiegłoroczny hit Norwida: „Co widział kamerdyner” Joego Ortona, wyreżyserowany przez M.S.). We wspaniale odnowionym Teatrze powinny się prezentować szczególnie efektownie. Z radia zaś sączyć się będzie urocza muzyka z tamtego okresu. (Choć nie tylko muzyka…) A na scenie Państwa ulubieńcy: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska (Kluczyk 2019!), Iwona Lach, Piotr Konieczyński, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Filip Toroński.

Ta sztuka to klasyka angielskiego kryminału z wszystkimi doskonale wykorzystanymi cechami tego gatunku. Znakomicie rysowane charaktery, lekkość dialogu, misternie skonstruowana zagadka kryminalna. Agatha Christie, jak zawsze, zapewnia rozrywkę wysokiej próby. A aktorzy Teatru Norwida czują ten styl znakomicie.