Spektakl

„Szalone nożyczki” w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER

 • Paul Pörtner

 • Elżbieta Woźniak

 • Marcin Sosnowski

 • Marek Chowaniec

 • Elwira Hamerska-Skórecka
  Magdalena Kępińska
  Jakub Głukowski
  Jacek Grondowy
  Andrzej Kępiński
  Piotr Konieczyński

W ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’ zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu „SZALONE NOŻYCZKI” 4 kwietnia 2023 o godzinie 19:00 z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy oraz projekcją dialogów.

GDZIE?

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze Al. Wojska Polskiego 38

DOJAZD

Przystanek TEATR Autobus: 6, 9, 14

Przystanek URZĄD MIASTA  Autobus: 6, 9, 14

KIEDY?  4 marca 2023r. (sobota) godzina 19-21

BILETY? Rezerwacja biletów tylko telefoniczna pod nr tel. : 75 64 28 130, 131 Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 4 marca  2023 bezpośrednio po spektaklu – o godzinie 21:00 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.

Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.

Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.

Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).

Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020. 

Szalone nożyczki. Ta kryminalna farsa gościła już na scenach wielu europejskich i polskich teatrów. Teraz debiutuje w Jeleniej Górze. Publiczność wraz z aktorami musi rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Dedukcja i zabawa – każdy może być Sherlock’iem Holmes’em. Rozpoznając znane im miejsca, rozumiejąc aluzje do popularnych osób, widzowie szybko ulegają teatralnej iluzji i chętnie włączają się do zabawy, uczestnicząc w wykryciu sprawcy.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 20min  (spektakl z przerwą)

Zdjęcie z opisem:

Zdjęcie przedstawia salon fryzjerski, w którym znajduje się fryzjer oraz jego klient. W tle na ścianie wisi wielki obraz rudych, kręconych włosów. Fryzjer jest ubrany w żółtą koszulę w kratę i ma na sobie zielony fartuch fryzjerski. Trzyma w rękach szarą suszarkę, którą suszy włosy klientowi. Klient to starszy mężczyzna. Siedzi w fotelu z zamkniętymi oczami przez buchające powietrze z suszarki prosto w jego twarz.
Skip to content