WydarzenieKonkurs na sztukę teatralną

1

Oferta współpracy w ramach projektu Writer-in-Residence
Grupa docelowa: dramaturdzy
Rodzaj wsparcia finansowego: stypendia pracownicze i wyjazdowe
Kategoria: dramat
Termin zgłoszeń: do 28 lutego 2017 roku
Okres współpracy: min. 4 miesiące od kwietnia 2017| sezon 2017/2018 | sezon 2018/2019
Dodatek pieniężny: maksymalnie 10.000 euro + zakwaterowanie

Opis:
Teatr im. Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau po raz pierwszy przyzna 3 stypendia w ramach projektu Writer-in-Residence. Dzięki bliskiej współpracy dyrekcji teatru i zespołu dramaturgów powstanie pełnometrażowa sztuka, której premiera odbędzie się w naszym teatrze. Na program teatralny składać się będą 3 sztuki wystawiane kolejno w sezonach 2017/2018, 2018/2019 i 2019/2020.
Teatr im. Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau ściśle współpracuje z teatrami partnerskimi z zagranicy – teatrem Divadlo F. X. Szaldy w Libercu (CZ) i teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (PL). Jedna z planowanych sztuk będzie efektem współpracy między tymi trzema teatrami, kolejna pomiędzy zespołami artystów z Zittau i wreszcie ostatnia wynikiem transgranicznej kooperacji Młodzieżowej Akademii Teatralnej. Szczególnie korzystne położenie teatru Görlitz-Zittau na styku trzech granic – przy granicy niemieckiej, a jednocześnie w sercu Europy – będzie miało swoje odzwierciedlenie także w pracach projektowych.
Dodatkowo mile widziane są »artystyczne spory« i wszelkiego rodzaju dyskusje dotyczące kwestii związanych z projektem (na przykład w formie blogów), na których mowa będzie o przeżyciach, doświadczeniach, refleksjach i odczuciach dotyczących kolejnych kroków czynionych w ramach projektu w trakcie pobytu na stypendium.
Każde ze stypendiów przewidziane jest na okres min. 4 miesięcy, a jego równowartość wyniesie 10.000 euro i obejmie ponadto zakwaterowanie stypendystów w jednym z mieszkań specjalnie na ten cel przygotowanych przez teatr.
Zainteresowani, którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o przesyłanie próbki swoich prac w języku niemieckim lub angielskim o maksymalnej objętości 20-25 stron (scenki, proza itp.) wraz z życiorysem do 28 lutego 2017 roku na adres mailowy: dramaturgie-zittau@g-h-t.de.
W przypadku jakichkolwiek pytań nasi dramaturdzy – Kerstin Slawek i Gerhard Herfeldt – dostępni są pod tym samym adresem mailowym i chętnie udzielą Państwu odpowiedzi na wszelkie zapytania.

»Międzynarodowa Współpraca Teatralna J-O-Ś na styku trzech granic Niemiec-Polski-Czech« – to projekt stworzony w ramach programu mającego na celu osiągnięcie transgranicznej współpracy pomiędzy landem Saksonii i Republiką Czeską w latach 2014-2020.

23

Skip to content