Wydarzenie#Norwidwdomu – poezja

Drodzy Widzowie,
bardzo dziękujemy za zainteresowanie cyklem #Norwidwdomu, w zeszły czwartek odbyło się pierwsze czytanie fragmentów „Dekamerona” G. Boccacciego,  a od dzisiaj prezentujemy kolejny etap, jakim jest czytanie bliskiej nam poezji. W ten sposób pragniemy zagościć u Państwa w domach i sercach codziennie, choć na chwilkę… zapraszamy.

#Norwidwdomu – poezja

Słowo wstępu od autora prezentowanych pierwszych wierszy:
(..)Z poezją jest jak z muzyką, albo malarstwem, albo grą aktorską, albo z przeżywaniem miłości.
Z poezją rzeczy się mają jak z każdą sztuką prawdziwą. Aby zachwyciła musi trafiać wprost do wrażliwych uszu, oczu, serc spragnionych piękna i prawdy. I w duszy rodzić sie musi. Rodząc się przejść powinna przez pokłady warsztatu, myśli, emocji, uczuć najgłębszych i prawdziwych. I jeśli zaczerpnie z każdej z tych krain wewnętrznych, chociaż po kropli nektaru, odbiorca sztuki, widz, słuchacz, poczuje, że nie jest oszukiwany, że dostaje dzieło które wibruje i porusza jego serce.
I takimi wibracjami dzielić się z Państwem, będzie zaszczytem. Jeżeli stanie się to oczekiwane, to sztuka spełnia swoją rolę. Dlatego trwa przez wieki i jest wypatrywana jak wędrowne ptaki po długiej zimie.
I tylko taki jest sens mojego pisania. Tylko na takich strunach pragnę grać. Na strunach wrażliwych serc.
Grzegorz Nowicki(..)

 

Czytał: Tadeusz Wnuk Dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

#Norwidwdomu #bądźmyrazem #zostańwdomu #kulturawdomu #będziepięknie

Skip to content