WydarzeniePierwiastek z miłości – za nami premiera!!!

 

Za nami podwójne święto – w miniony weekend Teatr im. C K Norwida zainicjował otwarcie nowej Sceny Kawiarnianej premierą sztuki „Pierwiastek z miłości” w reżyserii Marcina Sosnowskiego w mistrzowskiej obsadzie Anny Ludwickiej Manii i Jacka Grondowego. Za oprawę muzyczną odpowiadają: Robert Wróblewski na fortepianie i Marcelina  Wróblewska na skrzypcach.
Spektakl oparty jest o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej, „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, i „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmitta, przeplatany piosenkami autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego.

„Pierwiastek z Miłości” to kameralne spotkanie z publicznością, gdzie aktorzy porywają nas na muzyczno-satyryczną przygodę, gdzie odsłaniają nam krótkie historie relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną w różnych etapach życia.
Aktorzy rozpościerają przed nami wachlarz swoich wokalno-aktorskich umiejętności,  bawiąc się interpretacjami  barwnych piosenek i  wartkimi dialogami nawiązującymi do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej. Spektakl podejmuje również poważniejsze tematy mówiące  o miłości, zdradzie i ludzkiej namiętności…..Nasi bohaterowie nie są idealni, lecz są realnym odzwierciedleniem życia. Dlatego też widzowie obserwując aktorów odnajdują w nich swoje lub innych doświadczenia, identyfikują się i im kibicują, a we własnym wzruszeniu lub w uśmiechu odnajdują spokój, wzruszenie i prawdziwe ludzkie emocje. Spektakl jest nasycony humorem i  mądrym podtekstem, co pozwala publiczności  z przymrużeniem oka odnaleźć się w świecie bohaterów.
 
„Pierwiastek z Miłości” to nie tylko uczta dla duszy. Jak sama nazwa weń wskazuje, Scena Kawiarniana jest zainscenizowaną kawiarnią, gdzie publiczność siedzi przy stolikach pijąc napoje i delektując się wyśmienitym ciastem i pysznymi emocjami….
Zarówno bogate interpretacje aktorskie, jak i akompaniament grany na żywo tworzą niezapomnianą  atmosferę spektaklu, który zabiera nas w świat przedwojennych kawiarni gdzie humor, mistrzowska gra aktorska i atmosfera pozostawiają widza chcącego powracać do tego magicznego miejsca gdzie czas płynie szybko i przyjemnie, posypany nutą melancholii. Pierwiastek z miłości jest idealnym pomysłem na spędzenie wieczoru  w towarzystwie przyjaciół, ukochanej osoby czy też może być niezapomnianą pierwsza randką.
Współorganizatorem spektaklu jest Urząd Miasta Jelenia Góra.
„Pierwiastek  z miłości” jest spektaklem Sceny  Inicjatyw Aktorskich przy
Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.

 

 

Skip to content