Wydarzenie„Pierwiastek z miłości” na zakończenie sezonu artystycznego

Przed nami ostatni weekend przed wakacjami!
Ten sezon artystyczny pożegnamy śpiewająco spektaklem „PIERWIASTEK Z MIŁOŚCI”
GRAMY:
24, i 25 czerwca o godz. 19:00 oraz 26 czerwca o godz.18:00
Reżyser: Marcin Sosnowski
Muzyka: Pianino- Robert Wróblewski
Skrzypce: Marcelina Wróblewska
Występują: Anna Ludwicka – Mania, Jacek Grondowy
Spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązujące do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale też poważniejsze o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem , opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.
Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności – „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, czy „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmita. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń , perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.
Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki, bo mówimy tu właśnie o piosence literackiej, która stanowi podstawę dla aktorskiej interpretacji. Akompaniament na żywo ze sceny.
Współorganizator: Urząd Miasta Jelenia Góra
Projekt: Inicjatywy aktorskie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Skip to content