WydarzeniePomoc dla Polaków w Odessie

Odpowiadając na apel o pomoc przesłany przez Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA”, mając na względzie poprawę warunków życia obywateli Polski zamieszkujących Odesse, wyrażając z nimi głęboką solidarność, chcemy okazać naszym Rodakom swoje wsparcie poprzez organizację i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w postaci sprzętu.
Jej celem jest wsparcie Polek i Polaków zamieszkujących Odesse oraz okazanie im wszelkiej możliwej pomocy w tym trudnym i tragicznym dla nich czasie, z nadzieją szybkiego zakończenia wojny.
Celem zrzutki jest zebranie środków finansowych na zakup artykułów wskazanych przez Stowarzyszenie „POLSKA NUTA”, tj.:
• przenośne powerbanki „AllPowers” R4000 LiFePO4, 3600 Wh
• lampy akumulatorowe typu „Ansult”, Lampy LED, USB 1500 lm 20W IP54 lub lampy LED 700 lm 9W IP54 (lub podobne urządzenia).
Przenośny powerbank, to „magazyn prądu”, którego w Ukrainie ciągle brakuje, a lampy zasilane z wbudowanego akumulatora i panelu solarnego są gotowe do użycia w każdych warunkach (są one wodo i wstrząsoodporne). Dzięki tym sprzętom ludzie będą mogli chociażby naładować telefony, aby mieć kontakt z bliskimi i rodziną.
Zakupione sprzęty dostarczymy na granicę i przekażemy w ręce osób koordynujących działania z ramienia Stowarzyszenia „POLSKA NUTA”.

Link do zrzutki:

Nie tylko pieniądze na powerbanki i lampy są potrzebne. Polonia z Odessy prosi także o inne rzeczy, potrzebne w kraju ogarniętym wojną. Na liście są między innymi karma dla psów i kotów, produkty spożywcze, chemia domowa i inne. Będą zbierane w Sport Hotelu w Jeleniej Górze przy ul. Złotniczej, obiekcie zarządzanym przez Termy Cieplickie. Wszystkie dary zostaną przewiezione specjalnym transportem do Ukrainy.
Zbiórkę rzeczową można wesprzeć dostarczając wskazane produkty na recepcję Sport Hotel przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze.

Organizacją przyjmującą pomoc jest Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA” z siedzibą przy ul. Nieżyńskiej 71 lok. 1, 65023 Odessa, Ukraina, reprezentowane przez Eugenię Fedczyszyna – Prezesa i Sonię Pajgert – Wiceprezesa.
„Polska Nuta” jest łącznikiem pomiędzy Polakami mieszkającymi w Odessie a Polską.
Partnerami akcji są spółki miejskie: Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie, Agencja Koncertowo – Wydawnicza SOLO w Jeleniej Górze.
Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.
Skip to content