WydarzenieRozpoczęły się próby do nowej premiery  !

Kochani, rzeczywistość zmusiła nas do zamknięcia teatru, ale nie tracimy nadziei i chęci do działania… może się wydawać, że zamknięty teatr, to taki teatr, który wcale nie pracuje, ale nie…..nic bardziej mylnego!
Szykujemy coś wyjątkowego i nie możemy się doczekać momentu, w którym będziemy mogli Wam to zaprezentować w teatrze!
A tymczasem uchylamy rąbka…że…rozpoczęły się próby do nowej premiery .
Tak, rozpoczęły się próby do nowej sztuki, tym razem będzie to „Zagraj to jeszcze raz, Sam” Woody Allena w reżyserii Marcina Sosnowskiego i scenografii Marka Chowańca.
Sylwetki autora specjalnie przybliżać nie trzeba. Ma miliony fanów na całym świecie, również w Polsce. Zrealizował 50 filmów. Zdobył wszystkie możliwe nagrody różnych akademii i na wszystkich festiwalach.
„Zagraj to jeszcze raz, Sam” to początek artystycznej drogi Allena. Wcześniej debiutował w filmie jako aktor w 1965 roku, rok później przerobił japoński scenariusz – „Jak się masz koteczku”, w 1969 wyreżyserował parodie filmu gangsterskiego – „Bierz forsę i w nogi”. I właśnie w 1969 „Zagraj to jeszcze raz, Sam” zostało wystawione na Broadway,u. Reżyserował Joshep Hardy, a Allen grał Allena, grała również Diane Keaton. Zagrano 453 spektakle w niewiele ponad sezon. Były nominacje do nagrody Tony w trzech kategoriach i niewątpliwie sukces. W Londynie w Globe Theatre sztukę wystawiono również w 1969, ale z zdecydowanie mniejszym powodzeniem. Krytyk pisał, że to „błędnie zanglizowana wersja sztuki”. W 1972 roku w oparciu o tekst Allena powstał film w reżyserii Herberta Rossa. W obsadzie podobnie jak w teatrze Allen
i Keaton. Początkowo miał być kręcony w Nowym Yorku, ale
z powodu strajków zdjęcia przeniesiono do Kalifornii, głównie do San Francisco.
W naszym przedstawieniu zagrają:
Marta Kędziora
Anna Ludwicka – Mania
Agata Darnowska
Roberta Mania
Jacek Grondowy
Tadeusz Wnuk
Przewidywana premiera 20 marca 2021 – zatem czekamy cierpliwie i z utęsknieniem na otwarcie scen❗
Skip to content