WydarzenieZa nami III dzień 40. MFTU

Trzeci – ostatni – dzień 40. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych im. Aliny Obidniak za nami!
Na początek niedzielnych spotkań z teatrem ulicy obyły się warsztaty prowadzone przez Kamila Żonglera Maleckiego (Polska) pn. „OTWARTA STREFA CYRKOWA”. Następnie Teatr Nikoli (Polska) obdarował zgromadzonych niezwykłą opowieścią o „KSIĘŻYCOWEJ DRODZE”. Znakomity ubaw miały dzieci i dorośli dzięki Teatrowi Czerwona Walizka (Polska) – specjalny program na 40-lecie MFTU, a zarazem 40-lecie na scenie klauna Rufiego Rafiego – był zatytułowany „TU I TERAZ PLUS 40 PLUS”.
Kolejnym pokazem był dziełem Teatru Formy (Polska) – „TRZY OBLICZA SALVADORA DALI”, a przedostatnim spektaklem był widowiskowy „POEMAT O SŁOŃCU I KSIĘŻYCU” Teatru Klinika Lalek (Polska), jakże zaprzyjaźnionego z twórczynią festiwalu – Aliną Obidniak.
Finałem 40. MFTU była „GLORIA” w wykonaniu Lwowskiego Akademickiego Teatru Woskresinnia (Ukraina). Artyści w widowiskowy sposób zamknęli jubileuszową edycję najstarszego festiwalu teatrów ulicznych w Polsce.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra oraz objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Do zobaczenia za rok ?
Skip to content